Dunaharaszti valamennyi óvodájában és iskolájában – a nyolcadik évfolyamig bezárólag- tartunk hittan, illetve hit- és erkölcstan órákat. A kettő között a különbség az, hogy az első önkéntes és fakultatív jellegű, a második (hit- és erkölcstan) viszont már a világi etika órák alternatívájaként, órarendbe iktatott, tanítási órának számít.
Gyülekezetünk hittanoktatói:
Virág Hortenzia – óvoda
Keményné Váradi Erzsébet (kemenyne.erzsike@gmail.com) – óvoda és alsó tagozat
Faragóné Sárdy Emőke (emoke.f.s2@gmail.com) – felső tagozat