Dunaharaszti Kisharang Református Óvoda

Dunaharaszti Kisharang Református Óvoda

Sokféle szándék van az emberek szívében, de csak az Úr tervei valósulnak meg” /Példabeszédek 19,21/
A Dunaharaszti Református Egyházközség 2018-ban sikeresen pályázott a Magyar Református Egyház Országos Óvoda program keretében egy új református óvoda megépítésére. A Paál László utcában található telek – melyen egy 150 fő befogadására képes, 6 csoportos intézmény épült – a Dunaharaszti Önkormányzat nagylelkű adománya. Dunaharaszti Egyházközség megrendelése alapján az épület terveit az Ekler Kft. készítette, a kivitelező pedig az Újlaki Építő Kft volt.
A Presbitérium döntése alapján az épülő intézmény Dunaharaszti Kisharang Református Óvoda elnevezést kapta és 2022. szeptemberében nyitotta meg kapuit, ahová Dunaharaszti egész területéről és a környező településekről is jelentkezhetnek gyermekek. Az intézmény a családi nevelést kiegészítve, keresztény értékrend szerinti, hitbeli ismereteket átadva nyugodt, biztonságos, szeretetteljes környezetben, személyi és tárgyi feltételek biztosításával kívánja a gyermekeket nevelni.
 
 
 
https://www.youtube.com/watch?v=seWNYSEQ2Q4
 
 
fotók: Tóth Gábor